Najnowsze technologie


DEUTER ADVANCED AIRCOMFORT SYSTEM.

Konstrukcja siatki oddzielającej plecy od plecaka – Deuter Aircomfort System, zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, ponieważ wilgotne powietrze zostaje swobodnie odprowadzone w 3 kierunkach. Renomowany Instytut w Hochenstein potwierdził, iż zastosowanie oryginalnego systemu z siatką firmy Deuter, redukuje potliwość o 25 procent. Badania dowiodły również, iż System Aircomfort pozwala podczas wysiłku obniżyć temperaturę ciała o około 3 stopnie Celsjusza. Ta zależność ma istotny wpływ na obniżenie tętna a tym samym na odciążenie układu krążenia i zachowanie większych rezerw energii.  Dodatkowo w systemie Aircomfort Advanced, komfort noszenia podwyższają poduszki w dolnej części systemu. Skonstruowane z bilaminowanej pianki, która nie tylko amortyzuje ciężar ale również skutecznie odpowiada za cyrkulację powietrza.  1.Cyrkulacja powietrza, dzięki zastosowaniu wolnych przestrzeni, przebiega w trzech kierunkach.  2.Poduszki wentylacyjne wykonane z oddychającej pianki o podwójnej strukturze, zwiększające wentylację oraz podnoszące komfort noszenia plecaka.  3.Stelaż plecaka turystycznego wykonany ze specjalnego rodzaju stali, pozwalającego zachować elastyczną i lekką strukturę szkieletu oraz jednocześnie nadającego odpowiednie napięcie siatce.  4.Anatomicznie wykonane pasy nośne pokryte specjalną tkaniną MeshTex

Bukłaki DEUTER wolne są od BPA.

BPA związek chemiczny, słabo rozpuszczalny w wodzie, dobrze rozpuszczalny w roztworach wodorotlenków litowców, acetonie, etanolu, metanolu, eterze dietylowym i bezwodnym kwasie octowym. Używa się go do produkcji tworzyw sztucznych, poliestrów, polieterów oraz żywic epoksydowych. W środkach spożywczych i kosmetycznych jest używany jako przeciwutleniacz. Bisfenol A wykorzystuje się w produkcji niektórych przezroczystych wysokojakościowych plastikach (np. butelek do karmienia niemowląt). Jest on również składnikiem żywic wyścielających większość metalowych puszek do przechowywania żywności. Każdego roku w ten sposób zużywane jest 3 mln. Najnowsze badania naukowe dowiodły, iż efektem działania bisfenolu A jest otyłość. Ze względu na swoją budowę cząsteczkową reaguje on z receptorami estrogenu (odpowiedzialnego m. in. za gospodarkę lipidową, czyli tłuszczową organizmu). Początkowo był używany w medycynie do leczenia zaburzeń hormonalnych. Jednak po 20 latach od odkrycia bisfenolu A chemicy odkryli iż można go stosować do produkcji tworzyw sztucznych. Bisfenol A może zakłócać metabolizm ludzkiego organizmu) BPA jest silnie reaktywnym związkiem i łączy się z innymi związkami chemicznymi. „Jeśli przyłączą się do niego np. 4 atomy chloru, powstają PCB, czyli bifenyle polichlorowane. Tego związku używano kiedyś jako środka przeciwpalnego w produkcji układów elektrycznych i transformatorów. Choć początkowo uznawano go za bezpieczny, dziś uważa się PCB za wyjątkowo toksyczny, szkodliwy nawet w małych dawkach.”

Komu szkodzi BPA? Bisfenol A jest szczególnie toksyczny dla kobiet w ciąży oraz niemowląt. Niestety najbardziej zgubny wpływ tego związku wykazano na potomstwo. BPA może powodować nadpobudliwość, niedorozwój mózgu oraz skłonność do rozwijania się nowotworów. Do tej pory używanie BPA zostało zakazane w Korei, Japonii, Kanadzie i niektórych stanach USA np. w Kalifornii. Powoli zakaz obejmuje całe Stany Zjednoczone. Niektóre kraje europejskie również zaczynają wprowadzać ten zakaz.