Plecaki turystyczne


PLECAKI TURYSTYCZNE.
Nieodzownym wyposażeniem każdego turysty jest plecak. Plecak umożliwia nam w wygodny sposób przenoszenie bagażu w dowolnym terenie. W zależności od potrzeby możemy wybrać odpowiedni plecak z ogromnej oferty modeli i firm.
Przez wiele lat plecaki posiadały bardzo podobną budowę, konstrukcja ich przypominała worek do którego przymocowane były szelki. Rozwiązanie takie umożliwiało przenoszenie bagażu w trudnym terenie ale nie było zbyt komfortowe. Dopiero wynalezienie stelaża zapoczątkowało gwałtowny rozwój plecaków. Obecnie mamy do wyboru plecaki przeznaczone do wszelkiego rodzaju aktywności jak na przykład plecaki turystyczne, plecaki trekkingowe, plecaki rowerowe, plecaki miejskie, plecaki szkolne, plecaki fotograficzne. Produkowane są przez wiele firm np. Deuter, Lowe Alpine, Campus, Lowepro.
Plecaki ogólnie nazywane turystycznymi, stanowiące największą grupę plecaków i wykorzystywane są do różnych zastosowań.

Możemy podzielić pod względem zastosowania.
Wybierając dla siebie odpowiedni plecak turystyczny stajemy przed nie lada wyzwaniem. Najważniejsze jest abyśmy jasno określili sobie kryteria wyboru, tj. czym dany plecak ma się charakteryzować i do jakich celów będzie wykorzystywany.
Plecaki na dłuższe wędrówki
Plecaki z tej grupy są przystosowane na dużą ilość ładunku – 50l. – i więcej, ich zadaniem jest najbardziej jak to możliwe odciążyć plecy podróżnika. Z produktami marek Deuter i Lowe Alpinie jest to możliwe! Dzięki zaawansowanym technologią takimi jak : AIRCONTACT PRO SYSTEM (w Deuter) i TFX® 8 (w Lowe Alpinie) którego zadaniem jest idealnie dopasować się do ciała wędrowca zachowując fantastyczna stabilizacje i rozmieszczenie ciężaru które pozwoli zmniejszyć odczuwalny ciężar ładunku, jedną z dodatkowych cech tego systemu jest również znakomita wentylacja. Plecaki z większe niż 50l. a więc z tej najbardziej wymagającej grupy posiadają kaptury przeciwdeszczowe i dodatkowe troki.
Plecaki na wycieczki i na co dzień
Plecaki stanowiące tę grupę to plecaki małe i średnie a więc począwszy od mniejszych niż 30l. a skoczywszy na 50l. Plecaki Trekkingowe, miejskie przeznaczone do szybkiego przemieszczania się. W ofercie wiodących marek w tym przedziale produktu – Deuter i Lowe alpinie zetkniemy się z bardzo bogatą ofertą. Ciekawa kolorystyka, duza ilość kieszonek, bardzo dobre tkaniny składają się na niepowtarzalną jakość plecaków owych marek.

Plecaki przeznaczone do jazdy na rowerze
Jedną z najlepiej odnajdujących marek na świecie w tematyce plecaków rowerowych jest jedna z najstarszych i najlepszych marek turystyczny na świecie – Deuter – powstała w Niemczech w 1898r. W produkcji plecaków przeznaczonych na rower wykorzystuje najlepszej jakości tkaniny takie jak Hexlite 210 czy MicroRip-Nylon. W modelach Deuter Race a więc flagowych plecakach rowerowych mamy zastosowane siatkowe, przewiewne pasy nośnie wykonane z tkaniny tech Mesh Texi; pokrowiec AW chroniący plecak przed deszczem; profilowane plecy plecaków jak i również elementy zapewniające bezpieczeństwo – odblaskowe elementy z przodu plecaków. Seria Deuter „Race Air” posiadają Aircomfort System – siatkę odzielającą plecy od plecaka.
Plecaki i torby na sprzęt fotograficzny
Zdecydowanymi liderami w tej dziedzinie są marki : Lowepro, Kata, Tamrac. Mamy tu do czynienia z ogromną gamą produktów. Począwszy od najmniejszych pokrowców na aparaty kompaktowe przez małe, średnie torby i plecaki na małe lustrzanki a skończywszy na plecakach torbach na profesjonalny sprzęt z dużymi aparatami (body) z kilkoma obiektywami.